Pytania techniczne

Poprawna aplikacja naklejki jest naprawdę prosta. Wystarczy trzymać się poniższych zasad aby cieszyć się wybranym wzorem na samochodzie.

Narzędzia przydatne przy naklejaniu:

 • nożyczki lub nóż do tapet,
 • rakla lub inny przyrząd ułatwiający wmasowanie naklejki
  w powierzchnię,
 • taśma klejąca/taśma malarska w celu spozycjonowania
  naklejki.
 1. 1. Niezależnie od tego czy naklejka będzie umieszczona na szybie czy karoserii auta niezmiernie istotna jest czystość podłoża.
  Miejsce aplikacji powinno być dokładnie wyczyszczone oraz wysuszone.
  WAŻNE! Pod żadnym pozorem nie używaj rozpuszczalników bądź rozcieńczalników. Mogą uszkodzić warstwę lakieru Twojego auta.
 2.  Raklą z filcem, miękką ściereczką lub zwiniętym papierowym ręcznikiem kuchennym lub gąbką dociśnij motyw do folii transportowej na całej jego powierzchni.
 3. Przyłóż motyw do szyby bądź karoserii auta i za pomocą np. taśmy klejącej lub taśmy malarskiej wypozycjonuj nakleję. Najlepiej zrobić to przed zdjęciem folii transportowej. Przy złym pozycjonowaniu ze zdjętym papierem transportowym
  próba odklejenia naklejki z podłoża może spowodować jej uszkodzenie.
 4.  Odwiń kawałek (około 1/3, 1/2 szerokości naklejki) folii transportowej z tyłu naklejki. Odklejając go należy zachować ostrożność i sprawdzić czy w  trakcie odklejania wzór pozostaje na folii transportowej. Jeżeli naklejka
  pozostaje na podkładzie należy przykleić ponownie ten fragment podkładu i docisnąć naklejkę do folii transportowej.
 5. Przyklej oddzieloną od podkładu część naklejki z folią transportową do podłoża. Stopniowo dociskaj naklejkę do podłoża – dociskaj delikatnie raklą z filcem, miękką ściereczką lub papierem. Powoli w miarę postępu
  aplikacji naklejki, odklejaj pozostałą część papieru podkładowego – jednocześnie dociskając motyw z folią transportową do powierzchni.
 6. Zdejmij folię transportową. Po przyklejeniu całego motywu wraz z folią transportową na powierzchnię, należy odkleić folię tak aby naklejka pozostała na podłożu. Jeżeli motyw będzie odklejał się wraz z folią, należy ponownie docisnąć i spróbować odkleić raz jeszcze.

Aby usunąć naklejkę wystarczy ją podgrzać, np. za pomocą suszarki.

Podgrzaną odpowiednio naklejkę z łatwością usuniesz za pomocą rakli, plastikowego noża bądź po prostu paznokci.

Miejsce po naklejce dokładnie wyczyść używają benzyny ekstrakcyjnej lub denaturatu oraz papierowego ręcznika.

Pytania o projekty i wykonanie

Oczywiście.
Taka indywidualna naklejka jest osobno wyceniana. Do jej wykonania niezbędne będzie przesłanie projektu w postaci wektorowej w pliku .ai bądź .eps, oraz określenie wymiarów.
Jeśli nie posiadasz projektu wystarczy, że opiszesz, co ma przedstawiać Twoja naklejka. Przygotujemy projekt za Ciebie.

Jak najbardziej. Wystarczy, że opiszesz nam, jak ma wyglądać Twoja naklejka.

Paleta kolorów przedstawiona przy każdym produkcie jest stale dostępna. Inne kolory możemy przygotować na Twoją prośbę. Jeśli więc szukasz naklejek w kolorach np. odblaskowych lub metalicznych, daj nam po prostu znać w komentarzu do zamówienia.

Tak. Wszystko, czego potrzebujemy do jej wykonania to informacja od Ciebie dodana do komentarza przy składaniu zamówienia.

Nie ma najmniejszego ryzyka, że przez naklejkę lakier Twojego auta ulegnie uszkodzeniu.

Pytania o płatności i realizację zamówień

Przy większych zamówieniach jak najbardziej zachęcamy do negocjacji cen naklejek.

Tak. Wystarczy, że przy składaniu zamówienia wyrazisz chęć otrzymania faktury i podasz niezbędne do jej wystawienia dane.

Płatności za zamówione produkty możesz dokonać na trzy sposoby:
1. Korzystając ze standardowego przelewu bankowego
2. Wykorzystując konto PayPal
3. Korzystając z szybkich przelewów internetowych obsługiwanych przez PayU oraz Przelewy24.

Miejsce na wykorzystanie kodu rabatowego znajdziesz na samej górze ekranu finalizacji zamówienia. Wpisany prawidłowy kod rabatowy obniży koszt zamówienia. Zachęcamy do obserwowania sklepu Autotupki.pl w mediach społecznościowych. Właśnie tam oraz w newsletterze będą publikowane kody do wykorzystania w sklepie.